drukuj

Rusza Szlachetna Paczka 2013

Rusza Szlachetna Paczka 2013
"Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska". Od 16 listopada można już wybierać rodzinę w corocznej akcji Szlachetna Paczka. W tym roku znowu tysiące rodzin dostaną upragnioną pomoc.

Rodzinę można wybierać na stronie Szlachetnej Paczki. Rodziny można wybierać przez trzy tygodnie, choć czym wcześniej tym lepiej.

W tym roku pomoc dostanie prawie 15 tys. rodzin. Szlachetna Paczka wyróżnia się tym, że to my wybieramy, której rodzinie dokładnie mamy pomóc i otrzymujemy konkretną listę potrzebnych rzeczy, którymi obdarujemy ubogich.

Akcja z pewnością nie udałaby się bez pomocy wolontariuszy, którzy to spotykają się z rodzinami, oceniając ich sytuację i opracowują listę potrzebnych rzeczy.

W tamtym roku pomoc dotarła do ponad 12 tys. rodzin w potrzebie. Jak co roku do akcji włączają się znane osobowości, w tym para prezydencka, wielu sportowców (piłkarze Realu Madryt, siostry Radwańskie, Jerzy Dudek, czy polscy piłkarze z Borussi Dortmund- Lewandowski, Błaszczykowski i Piszczek). 

Finał akcji odbędzie się 7 i 8 grudnia i wtedy potrzebujący zostaną obdarowani paczkami. Zachęcam do włączenia się w Szlachetną Paczkę. Nie trzeba jej robić samemu, można w grupie.
 

Zdjęcia

  • Rusza Szlachetna Paczka 2013
  • Rusza Szlachetna Paczka 2013
Janek92
Autor:Janek92gg: GG2539628

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
AndeK
AndeK wt., 2013-11-19 19:03

znam przypadki, gdzie z darów

znam przypadki, gdzie z darów dla ubogich korzystają normalni ludzie, koła gospodyń z darów dla ubogich dostają kawę na imprezę andrzejkową, na której później zarabiają, w innej fundacji  panie tam pracujące "dostają" dywany słodycze i inne rzeczy, a dzieci z ich rodzin jeżdżą na kolonie dla ubogich, więc gdzie tu jest sens dawania na takie fundacje, ja straciłem i wrażliwość wobec takich akcji i szacunek dla osób tam pracujących, a znam niestety takie przypadki tak w organizacjach świeckich jak i niestety kościelnych i wiele przypadków gdzie jako "biedni" zgłaszają się osoby dość majętne bo osobą żyjącym w prawdziwiej biedzie wstyd jest to uczynić, szokujące ale prawdziwe

AK
Janek92
Janek92 śr., 2013-11-20 22:29

trochę żal mi Ciebie i takich

@AndeK:

trochę żal mi Ciebie i takich osób co tylko siedzą i narzekają na wszystko. wiesz masz trochę racji, że nieraz ta pomoc jest defraudowana. Jednak my tutaj mówimy o konkretnym projekcie- Szlachetna Paczka, a gdybyś wiedział na czym polega to tak byś nie pisał. 
Może warto wyszukać plusów w takich inicjatywach. tutaj nikt nie wpłaca pieniędzy na ślepo, ani nie wrzuca ubrań do kontenerów. Dajemy nasze podarunki konkretnym osobom, a nie wszystkie kwalifikują się do pomocy.
Bo mimo wszystko na świecie wciąż istnieje prawdziwa bieda, nie tylko wymyślona. 

Janusz Panek
AndeK
AndeK wt., 2013-11-26 00:03

nie pisz mi o żalu bo nie

@Janek92:

nie pisz mi o żalu bo nie wiesz do kogo piszesz, ja też miałem trudną sytuację i nikt mi nie pomógł, to co dziś mam zawdzięczam sobie, lepiej chłopczyku książki poczytaj, a później pisz do kogoś dyrdymały, to co piszę o różnych akcjach znam z życia i widziałem je na własne oczy, a nie ze wzniosłych ideałów

AK
Janek92
Janek92 wt., 2013-11-26 09:53

ja nie wiem do kogo piszę i

@AndeK:

ja nie wiem do kogo piszę i vice versa. Nie wiem trochę co ma czytanie książek do tego, nie wiem skąd masz wiedzę czy je czytam, czy nie. Natomiast wiem tyle, że czasami wystarczy po prostu docenić kogoś bezinteresowną pomoc. Może masz niemiłe doświadczenie z tego typu fundacjami i wierzę Ci bo wiem jak w wielu przypadkach sprawa wygląda. Ale na pewno przez to nie zamierzam wrzucać wszystkich do jednego wora mówiąc że każda tylko skupia się na defraudacji środków.

Janusz Panek
bea
bea wt., 2013-11-19 20:47

Pomoc

@AndeK nie można wypowiadać się na temat akcji, jeżeli nie ma się o niej zielonego pojęcia. Może przed wyrażeniem opinii warto poczytać na stronie Paczki na czym ta pomoc polega.
Przede wszystkim rodzina nie może zgłosić się do projektu. Wolontariusze docierają osobiście do takich rodzin, poznają bezpośrednio sytuację w jakiej się znajdują i decydują na podstawie wielu wytycznych, czy ta konkretna rodzina będzie włączona do projektu. Rodziny roszczeniowe, o których piszesz, nie są brane pod uwagę.
Od kilku lat jestem wolontariuszką Paczki, byłam też darczyńcą i wiem, jak ten projekt działa, ile dobrego daje, jak pomaga odbić się od dna rodzinom, a także ile energii daje pomagającym i wszystkim zaangażowanym. Podkreślam, że darczyńcami nie są tylko osoby bogate, ale właśnie częściej "przeciętni" ludzie, np. grupy pracowników, studenci, całe rodziny, grupy znajomych itd.  
Niestety bardzo wiele ludzi krytykuje i rozpowszechnia nieprawdziwe informacje o takich akcjach na podstawie zasłyszanych plotek, nie chcąc się dowiedzieć na czym rzeczywiście polegają. Niestety to jest nieuniknione... Być może łatwiej jest siedzieć w swoich 4 ścianach i nie przejmować się tym co się dzieje za oknem... 
Beata 

AndeK
AndeK śr., 2013-11-20 19:04

wiem jak to działa i jak

@bea:

wiem jak to działa i jak działają inne akcje, więc nie mów mi że nie wiem, poza tym jak w jaki sposób pozwala odbić sie od dna, odbić się od dna to w przypadku znalezienia pracy a nie że raz w roku dostaną paczką, oczywiście jeśli trafi to do potrzebującej rodziny to sprawi wiele radości, ale czy trafi.. w końcu każdy ma rodziny i znajomych..

AK
bea
bea śr., 2013-11-20 19:56

Tak masz rację, że

@AndeK:

Tak masz rację, że znalezienie pracy jest najlepszym rozwiązaniem do wyjścia z dołka i jakbyś wiedział, że w Sz.P. pomoc ma nie tylko wymiar materialny (było wiele przypadków znalezienia pracy dla członków rodziny przez darczyńców, remontów domów itp.), to nie pisałbyś w taki sposób. Przypuszczam, że nie miałeś kontaktu z obdarowanymi rodzinami i nie widziałeś jak one oceniają taką pomoc, nawet jeżeli dostały ją raz w życiu. Tu nie chodzi tylko o cenne przedmioty, ale wejście do miejsc, w których żyją, wysłuchanie ich, dostrzeżenie ich potencjału. Z roku na rok widzę, że to działa i ma sens. 

AndeK
AndeK czw., 2013-11-21 20:33

może się i mylę ale niestety

może się i mylę ale niestety doświadczenia mam takie jakie mam, a tak na marginesie, osoba pracująca w jednej z fundacji znów przyniosła do brata dzieci lalki,pieski i inne zabawki z darów dla dzieci....

AK
Tomasz
Tomasz pon., 2013-11-25 10:34

W kwestii pomagania - gdyby

W kwestii pomagania - gdyby nawet tylko garstka miała skorzystać, to warto pomagać, ale z tego co czytam to idea SzP eliminuje przypadki naciągania. I dobrze ;) Znalezienie komuś pracy to nie jest takie łatwe, więc w trudnej sytuacji otrzymanie takiej paczki dużo znaczy. Nie ma co oczekiwać cudów, bo liczy się każdy gest, który może cokolwiek zmienić.