drukuj

W Rzeszowie rozpoczął się nabór do przedszkoli

Kategorie: Tagi:
Archiwum

Fot. Teraz Rzeszów

Ponad 4,5 tysiąca miejsc czeka na dzieci w 36 miejskich przedszkolach. Dodatkowe 500 w oddziałach przedszkolnych w szkołach. Miasto zapewnia, że dla wszystkich chętnych powinno wystarczyć miejsc.

Nabór rozpoczął się w środę. W pierwszej kolejności zapisywane są dzieci, które kontynuują naukę w przedszkolach. Rodzice muszą wypełnić deklaracje pozostawienia dziecka w tym samym przedszkolu do 19 marca. Deklaracje mogą wypełnić w internecie lub tradycyjnie. Zawsze muszą jednak wydrukować dokument, podpisać go i złożyć w przedszkolu.

 

Rodzice, którzy chcą wysłać dziecko do przedszkola po raz pierwszy, nie mogą przeoczyć dat 22 marca - 12 kwietnia. To czas na zapisy. Można wskazać 3 przedszkola, ale podpisane podanie należy złożyć w tym, na którym najbardziej rodzicom zależy.


 W tym roku miasto wprowadziło nowy system elektroniczny, jaki ma 10 innych polskich miast. Dużo prostszy i przejrzysty. Dzieci można zapisywać przez stronę: https://nabor.progman.pl/rzeszow Można na nią wejść także ze strony urzędu miasta (www.rzeszow.pl), klikając na specjalnie stworzony baner z tarczą.


Kiedy i gdzie maluchy zostały przyjęte do przedszkoli, rodzice dowiedzą się 20 kwietnia.


W Rzeszowie jest 36 przedszkoli samorządowych i ponad 20 oddziałów przedszkolnych w szkołach. W sumie ok. 5 tys. miejsc. Oprócz tego jest 12 przedszkoli niepublicznych i publicznych np. prowadzonych przez siostry.

 

Opłata stała to 132 zł. Dzienna stawka żywieniowa waha się od 3,20 do 4,5 zł. W sumie miesięcznie trzeba zapłacić ok. 200 – 220 zł. Dodatkowo ok. 40 zł, jeśli dziecko chodzi na nieobowiązkowe zajęcia językowe, taneczne czy rytmiczne.


beta 

 

 

 

 

Zdjęcia

  • Archiwum
Punkty dystrybucji „Teraz Rzeszów”: Powstańców Warszawy – Hetmańska (skrzyżowanie) Powstańców Warszawy - Podwisłocze Dąbrowskiego więcej »
Teraz Rzeszów
Autor:Teraz Rzeszów

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać