drukuj

ul. Króla Augusta

Zdjęcie Previous 3 z 11 Następne
Kategorie: Tagi:
ul. Króla Augusta autor: Nemeczek Zdjęcie pochodzi z: Nieprecyzyjne nazwy niektórych ulic w Rzeszowie Zobacz wszystkie zdjęcia oznaczone tagiem: Rzeszów, nazwa ulicy
  • ul. Króla Kazimierza
  • ul. Poniatowskiego
  • ul. Króla Augusta
  • Tabliczka z precyzyjną nazwą ul. Króla Augusta
  • ul. Króla Wł. Jagiełły
  • ul. Królowej Jadwigi
  • ul. Zygmuntowska
  • Stara tabliczka z nazwą ul. Reymonta
  • ul. Szopena
  • Tabliczka z oryginalną pisownią ul. Chopina
  • WSS im. F. Chopina przy ul. Szopena
Nemeczek
Autor:Nemeczek

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
Katarzyna Mularz
Katarzyna Mularz pt., 2012-07-13 10:50

@Nemeczek: tekst jest

@Nemeczek: tekst jest świetny i bardzo ciekawy! Wielkie dzięki, czyta się go jednym tchem :-)

Piotr Wrotny
Piotr Wrotny pt., 2012-07-13 13:05

Świetny artykuł!

Gratuluję tekstu! W rzeczowy sposób pokazałeś ile absurdu jest w tych nazwach ulic :) Być może kiedyś zostanie to uporządkowane. Liczę, że stanie się to w przeciągu najbliższych kilku lat, najlepiej podczas wdrażania systemu informacji miejskiej z prawdziwego zdarzenia.

sibelkacem
sibelkacem pt., 2012-07-13 13:54

"[...] Niekonsekwencję w

"[...] Niekonsekwencję w działaniu ówczesnych urzędników, dla których król królowi był nierówny [...]" - Jak rozumiem, nazwy były wprowadzane w różnym okresie, a zatem można sugerować niekonsekwencję urzędników na przestrzeni lat, a nie niekonsekwencję tych samych urzędników :).

Nemeczek
Nemeczek pon., 2012-07-16 03:46

Tak to właśnie

@sibelkacem:

należy rozumieć.

Trafik
Trafik pt., 2012-07-13 16:16

Temat, o którym myślę od

Temat, o którym myślę od dłuższego czasu. Niekonsekwencja na tabliczkach aż bije po oczach. Super tekst, gratuluję

Janusz Borek
Janusz Borek pt., 2012-07-13 19:11

fajny tekst

...który pokazuje jaki urzedniczy bałagan panuje w naszym mieście .Gdy do tego dodamy jeszcze bałagan jaki ostatnio mozna zauważyc na tabliczkach z nazwami ulic i osiedli na którym dana ulica się znajduje  (Niby jedna ulica a dwa różne osiedla ...) -to mamy w Rzeszowie naprawdę niezły urzedniczy kocioł  :D

Janusz Borek

Anonymous
viwaldi pt., 2012-07-13 20:58

Strach się bać.

  Chopin Szopenem, albo odwrotnie, ale ja dziś widziałem, że na parkingu pod Castoramą dwie kostki są krzywo ułożone! Oby tylko nikt tego nie wykrył, bo już nie tylko Polska, ale cała Europa śmiałby się z Rzeszowa do przysłowiowego rozpuku.

Katarzyna Mularz
Katarzyna Mularz sob., 2012-07-14 00:26

nie widzisz różnicy?

@Anonymous:

nie widzisz różnicy? sprowadzanie to absurdu to niezła metoda w dyskusji, ale nie sprawdza się w przypadku racjonalnych argumentów drugiej strony. Niedbałość w małych rzeczach przełoży się na brak dbałości w rzeczach dużych.

Anonymous
viwaldi ndz., 2012-07-15 23:13

Zgoda całkowita.

@Katarzyna Mularz:

Zgoda w całej rozciągłości! Tyle tylko, że ja o czym innym, a Ty o czym innym. Nawet tego Chopina vel Szopena nie miałem na myśli, mimo że dla mnie ten konkretny spór  jest bezpodstawny i "szukany" na siłę, wbrew zasadom i "tradycji" języka polskiego. No chyba, że dla kogoś np. na straganie w dzień targowy leżą Dżonatany albo inne dżabłka!

Katarzyna Mularz
Katarzyna Mularz pon., 2012-07-16 13:32

odnosiłam się akurat do

@Anonymous:

odnosiłam się akurat do fragmentu Twojego komentarza dot. kostki brukowej

Anonymous
viwaldi pon., 2012-07-16 15:49

Wiem.

  Ja to wiem. Natomiast mój komentarz odnosił się wyłącznie, w tym przypadku, do jednego jedynego zdania, tego o powodzie do śmiechu dla całej Polski. Po prostu nie pasowało mi ono do tekstu, uznanego za rewelacyjny, bo było "przerośnięte" i niepotrzebne. A przecież ja sam np. zacinając sie przy goleniu, jestem zawsze bliski śmierci! Nie, nie przez wykrwawienie, ale poprzez utonięcie w potokach krwi! ( tekst nie mój, niestety)

xxxx
xxxx śr., 2012-07-18 17:56

oj nie chciało się ruszyć z

oj nie chciało się ruszyć z centrum Rzeszowa.... bo ulic "królewskich" u nas zatrzęsienie, jest i ulica Jagiellończyka i Pobożnego itd... zapraszam na osiedle Wilkowyja...

Nemeczek
Nemeczek czw., 2012-07-19 03:16

Dzięki za zaproszenie,

@xxxx:

ale wiem o tym doskonale, że w tamtym rejonie są takie ulice. Skoro wspominasz Jagiellończyka to trzeba jasno powiedzieć, że ta ulica dotyczy Aleksandra Jagiellończyka, a Pobożnego do królów nie wrzucaj, bo nim nie był.

Carpyook
Carpyook ndz., 2012-07-22 15:52

ul. Króla Kazimierza

Z tą ulicą to ciekawa historia. Nie jestem z Rzeszowa, a znajomi - rodowici rzeszowiacy - przekonywali mnie, że ul. Króla Kazimierza to na cześć króla Jana Kazimierza.
A jednak chodzi o Piasta... :)

Nemeczek
Nemeczek pon., 2012-07-23 04:50

Jeszcze jeden przykład.

Otóż, obok pałacyku Lubomirskich stoi słup z tabliczką "Plac Armii Krajowej". Chyba jest od niedawna, bo jakoś nie kojarzę żeby tam stał jeszcze kilka tygodni temu. W Rzeszowie jest już aleja Armii Krajowej, więc po co nazwano plac taką samą nazwą? To tylko wprowadza niepotrzebne zamieszanie.