drukuj

Żwirownia już otwarta, baseny czynne będą od soboty

Żwirownia już otwarta, baseny czynne będą od soboty

Nie trzeba już jechać do ciepłych krajów, żeby przed słońcem szukać schronienia pod palmami. Taką atrakcję zafundowało mieszkańcom miasto na Żwirowni. Kupiło pięć okazałych roślin, wysokich na ok. 5 metrów. Rośliny w solidnych, ciężkich, drewnianych donicach ustawione zostały już w okolicy plaży. Kosztowały ok. 6 tys. zł. Palmy będą ozdobą Żwirowni do końca sezonu, a jesienią zostaną zabrane do magazynu jednej ze spółek miejskich. Tam „przezimują", by na przyszły sezon znów cieszyć oczy mieszkańców wypoczywających na Żwirowni.

Fot. Ja_no_sik

Sezon letni na kąpielisku „Żwirownia" przy ul. Kwiatkowskiego już się rozpoczął.
Jest tu wydzielona płycizna dla dzieci oraz miejsce dla osób pływających. Poza plażą, placem zabaw dla dzieci i boiskiem do gry w siatkówkę, do dyspozycji mieszkańców są punkt gastronomiczny i wypożyczalnia sprzętu wodnego z kajakami oraz małymi i większymi, rodzinnymi rowerkami wodnymi.

- Kąpielisko jest teoretycznie czynne od godz. 10 do 18, ale wiadomo, że przy dobrej pogodzie mieszkańcy wypoczywają tu dłużej. Nad ich bezpieczeństwem czuwa dwóch lub trzech ratowników - mówi Janusz Makar, dyr. Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Kąpielisko ROSiR przy ul. Pułaskiego zaprasza od soboty, w godz. od 9 do 19. Na razie nic się tu nie zmieni, ale na kolejne lata szykowane są nowości. Wart ok. 17 mln zł remont już się rozpoczął. Zmodernizowany został budynek od strony ul. Pułaskiego, w którym mieszczą się m.in. szatnie, toalety i zaplecze gastronomiczne. Przygotowany remontu zakłada także gruntowną odnowę części rekreacyjnej. Największą atrakcją ma być średni basen, sąsiadujący z budynkiem szatni, który zostanie przebudowany na minipark wodny.

- Powstanie w nim kilkanaście atrakcji wodnych, m.in. bicze, fontanny, sztuczna wyspa, wir, rwąca rzeka, czy łóżka wodne - wylicza dyrektor Makar, - Niecki wszystkich trzech basenów zostaną wymienione na nowe, wykonane ze stali nierdzewnej, a obok olimpijskiej powstanie nowa trybuna dla widowni. Remont kąpieliska potrwa do 2015 r. Prace będą prowadzone tak, aby nie trzeba było zamykać basenu.

***
Bilety bez zmian

Wstęp na Żwirownię dla dorosłych kosztuje 2 zł, bilet ulgowy – 1 zł. Tak, jak przed rokiem.

Normalny bilet wstępu na baseny otwarte będzie kosztował 8 zł, a ulgowy 6 zł. Zniżki od godz. 17 do 19. Normalny będzie kosztował 6 zł, a ulgowy 3 zł.

Zdjęcia

  • Żwirownia już otwarta, baseny czynne będą od soboty
Punkty dystrybucji „Teraz Rzeszów”: Powstańców Warszawy – Hetmańska (skrzyżowanie) Powstańców Warszawy - Podwisłocze Dąbrowskiego więcej »
Teraz Rzeszów
Autor:Teraz Rzeszów

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
AndeK
AndeK pt., 2013-06-14 23:29

coraz lepiej to wygląda gdyby

coraz lepiej to wygląda gdyby jeszcze ten zalew był większy

AK
Tolek
Tolek sob., 2013-06-15 10:48

Palm jest 6.

Palm jest 6.

Tolek
Tolek sob., 2013-06-15 12:12

Palm jest 6.

Palm jest 6.

skyman
skyman ndz., 2013-06-16 10:36

kupa

Są palmy, są pióra i kupy na wodzie...wiem bo byłem. Sanepid jest jakiś sprzedany albo złapówkowany bo tam jest taki SYF ze to sie nie nadaje do pływania.